Zmiany w systemie stypendiów sportowych Województwa Podkarpackiego

Utworzono: piątek, 27 October 2017 12:21

 

podkarpackie przestrzen otwartaSzanowni Państwo,

 

uprzejmie informuję, że przygotowujemy się do wprowadzenia w listopadzie 2017 r. kilku zmian w systemie stypendiów sportowych Województwa Podkarpackiego.

1. Medaliści Mistrzostw Polski nabędą uprawnienia stypendialne, jeśli w danej dyscyplinie indywidualnej startowało co najmniej 8 zawodników, a w dyscyplinie drużynowej co najmniej 6 drużyn. Zapis ten pomoże zobiektywizować osiągnięcia zawodników, których chcemy wesprzeć stypendiami. Jak Państwo wiedzą, w przypadku stypendiów Ministra Sportu mamy cyfry 12 (dyscypliny indywidualne) i 9 (dyscypliny zespołowe). Podobnie ostre zapisy funkcjonują w części gmin. Nasze rozwiązanie jest nieco łagodniejsze, jednak dotychczasowe doświadczenia zmuszają nas do wprowadzenia wspomnianych zapisów. W przypadku udziału w zawodach międzynarodowych (mistrzostwa Europy, Świata itd.) zasady pozostają niezmienione.

2. We wsparciu stypendialnym priorytet uzyskują zawodnicy uzyskujący we współzawodnictwie sportowym punkty na rzecz Województwa Podkarpackiego. Nie wyklucza to także innych, starających się o stypendia osób, ale jednoznacznie podkreślamy, że naszym priorytetem są osoby zdobywające punkty dla regionu. Rozwiązanie to jest zbieżne z wnioskami, z jakimi od kilku lat w imieniu środowiska sportowego regiony występowała Podkarpacka Federacja Sportu.

3. We wsparciu stypendialnym priorytet uzyskują zawodnicy kontynuujący z sukcesem karierę zawodniczą. Rozwiązanie to nie wyklucza stypendiów dla młodych uzdolnionych zawodników, którzy po raz pierwszy sięgnęli np. po medal Mistrzostw Polski. Nowym zapisem chcemy jednak dać zawodnikom z potencjałem sportowym zapewnienie, iż mogą liczyć na nasze wsparcie w dłuższej perspektywie (a więc jakiś element  stabilizacji materialnej, nawet jeśli w stosunkowo niewielkich kwotach) i tym samym planować rozwój w dyscyplinie, w której odnosili sukcesy.

Rozwiązania te wypracowaliśmy w gronie pracowników oddziału sportu, gdyż - co muszę zauważyć z goryczą - mimo licznych próśb wyrażanych przez nas w ciągu ostatnich 17 miesięcy nie otrzymaliśmy ze środowiska sportowego żadnych propozycji dotyczących modyfikacji systemu stypendialnego w Województwie Podkarpackim. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi do powyższych rozwiązań bardzo proszę o przesłanie ich na mój Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dn. 3.11.2017, g. 12.00.

 

Ze sportowym pozdrowieniem!

 

Jarosław Reczek
Kierownik Oddziału Sportu
Urząd Marszałkowski
Województwa Podkarpackiego

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy SP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administracja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
213035
2019 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates