XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2023

Utworzono: środa, 15 March 2023 18:13

ZimowaOlimpiadaPodkarpacie logo RGB poziom transparent bg

W 19 stycznia 2023 r. rozpoczęła się XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Młodzi sportowcy rywalizują w pięciu miejscowościach województwa podkarpackiego. 

 

BIEGI NARCIARSKIE 16-19.03.2023:

 

20230317 091226.


Foto - Wisła, 15.03.2023 »




Podsumowanie XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych
- Narciarstwo Biegowe.

Ze względu na złe warunki pogodowe Olimpiada została podzielona na dwie części które, odbyły się w Wiśle Kubalonka

Gospodarzem imprezy było PODKARPACIE

Wiele emocji radości, zadowolenia, solidnej pracy, zmęczenia, a przede wszystkim wiele medali.  

Reprezentanci naszego wojewodztwa (zawodnicy klubów: MKS Halicz Ustrzyki Dolne: Oliwia Buśko , Kaja Kłodowska , Emilia Kwaśnik Martyna Fundanicz , Hanna Miszczak, Hubert Tomaszek, Arkadiusz Mikulski, Jarosław Ozga, Kacper Symula, Rafał Chmielowski oraz MUKS Podkarpacie Jedlicze: Karol Maciejowski i Jakub Biskup) zdobyli łącznie 8 medali (2 srebrne i 6 brązowych);

  • TOMASZEK HUBERT   2005     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE: srebrny, brązowy
  • BUŚKO OLIWIA              2003     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE: 4 brązowe
  • FUNDANICZ MARTYNA              2006     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE” srebrny
  • MISZCZAK HANNA        2006     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE srebrny
  • MACIEJOWSKI KAROL 2003     MUKS PODKARPACIE JEDLICZE: brązowy
  • BISKUP JAKUB                 2003     MUKS PODKARPACIE JEDLICZE: brązowy

W klasyfikacji wojewódzkiej Podkarpacie zajęło III  MIEJSCE – 164 punkty

W klasyfikacji klubowej MKS Halicz Ustrzyki Dolne na 22 kluby - III MIEJSCE  a MUKS Podkarpacie Jedlicze – 7 miejsce.

Wyniki:

Nasi reprezentanci w poszczególnych biegach zajmowali miejsca:

 

NAZWISKO i IMIĘ       ur.         KLUB   Zawody

  • 6.03.    - styl C
  • 7.03.    - styl F
  • 17.03  - sprint
  • 18.03  - 20 km
  • 19.03 – sprint teamy
  • FUNDANICZ MARTYNA  2006     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE:  9; 6; 9; 2
  • MISZCZAK HANNA        2006     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE : 11; 8; 11; 3
  • TOMASZEK HUBERT    2005     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE : 2; 3; 9; 4
  • MIKULSKI ARKADIUSZ  2006     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE : 20; 18; 13; 4
  • CHMIELOWSKI RAFAŁ   2005     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE:  22; 22; 20         
  • BUŚKO OLIWIA              2003     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE : 3; 3; 8; 3; 3
  • KŁODOWSKA KAJA       2003     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE : 11; 12; 12; 8; 3
  • KWAŚNIK EMILIA           2003     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE  : 15; 13   11; 11  
  • MACIEJOWSKI KAROL 2003     MUKS PODKARPACIE JEDLICZE : 8; 5; 6; 13; 3
  • BISKUP JAKUB              2003     MUKS PODKARPACIE JEDLICZE :  9; 11; 3;
  • OZGA JAROSŁAW         2004     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE: 10; 10; 3; 9; 4
  • MRÓZ KAMIL                  2003     MUKS PODKARPACIE JEDLICZE                          
  • OCH TYMOTEUSZ         2003     MUKS PODKARPACIE JEDLICZE                                                          
  • SYMULA  KACPER         2004     MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE:  4

 

Jesteśmy mega dumni że mamy Was, gratulacje dla Was wszystkich oraz Waszych trenerów




 NARCIARSTWO ALPEJSKIE  17-18.03.2023:

 WYNIKI:





(uaktywnij poniższy link  czytaj więcej)

 alp

NARCIARSTWO ALPEJSKI

JUNIORZY

PROGRAM
konkurencji w narciarstwie alpejskim w ramach OOM Podkarpackie 2023
Szczawnica / Szczyrk, 17-24.03.2023

SZCZAWNICA
17.03.2023r. - slalom gigant
18.03.2023r. - slalom

SZCZYRK
23.03.2023 – super gigant
24.03.2023 – kombinacja alpejska

KONTAKT

Koordynator sportu: Bartłomiej Kądziołka – tel. 607 050 001,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JUNIORZY MŁODSI

Łącznie reprezentanci województwa podkarpackiego w kategorii juniorów młodszych zdobyli 4 medale (3 złote i 1 srebrny). W tej klasyfikacji zajęłi II miejsce za województwem małopolskim.

W klasyfikacji punktowej w. podkarpackie zajęło III miejsce (34 pkt), wyprzediły nas województwa: małopolskie (246 pkt)  oraz śląskie (90 pkt).

W klasyfikacji klubowej UKN Laworta Ustrzyki Dolne zajął V miejsce. Laworta wprzedziła 19 klubów, natomiast  naszych zawodników wyprzedzili alpejczycy z TEAM MB Szczyrk - 41 pkt, UKS MitanSKI - 40 pkt, KS SportUp - 39 pkt i KN Godnola krynica 35 pkt.

KOMUNIKAT 2.03.2023 - slalom gigant

Wsród dziewcząt zwyciężła reprezentantka KS Frajda Zakopane Zofia Nawalaniec, UKS MitanSKI. druga Alicja Zaczyk (Sudetia Ski Team) a trzecia Weronika Wądrzyk dla, której był to  czwarty medal na tegorocznej imprezie. Wcześniej zwyciężyła w slalomie i kombinacji alpejski oraz zdobyła brąz w supergigancie.

Wśród chłopców I miejsce zajął Karol Zawada - Team MB Szczyrk, drugie Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne), a trzecie Maksymilian Kawiorski również Team MB Szczyrk.

Ponadto: 

  Klasyfikacja medalowa    
M-ce Województwo Medale złote srebrne brązowe
1 Małopolskie 14 4 5 5
2 Podkarpackie 4 3 1 0
3 Śląskie 4 1 1 2
4 Dolnośląskie 1 0 1 0
5 Mazowieckie 0 0 0 0

 

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA XXIX OOM
     
M-ce Województwo RAZEM
1 Małopolskie 246
2 Śląskie 90
3 Podkarpackie 34
4 Dolnośląskie 33
5 Mazowieckie 5
  KLASYFIKACJA KLUBOWA XXIX OOM
M-ce Klub Razem
1 TEAM MB Szczyrk 41
2 UKS MitanSKI 40
3 KS SportUp 39
4 KN GONDOLA KRYNICA 35
5 UKN Laworta Ustrzyki Dolne 34
6 KS BESKIDY 27
7 KS FRAJDA ZAKOPANE 21
8 SUDETIA SKI TEAM 21
9 KS Tatra SkiAcademy 17
10 Klub Sportowy LIVE 15
11 KS BiegunSport 14
12 Rusiński Ski-Max 14
13 KS FIRN 13
14 KS SKIVEGAS STANEK 12
15 PIRAMIDION SKI CLUB 8
16 AMS RYSKALSKI 8
17 AZS ZAKOPANE 8
18 KRAKOWSKIE STOWARZYSZENIE NARC 8
19 Sport Szok 7
20 ADVENTURE SKI TEAM 7
21 KS NARCIARNIA NOWY SĄCZ 6
22 Warszawski Klub Narciarski 5
23 UKS 28 KIELCE 3
24 KS TANI RABKA ZDRÓJ 3

 

KOMUNIKAT 1.03.2023 - super gigant i kombinacja alpejska:

W drugim dniu Olimiady rywalizacja rozpoczęła się od supergiganta dziewcząt. W nim zwyciężyła Klaudia Muniak, która jednocześnie została mistrzynią Polski. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Buńda (KS Firn). Brązowy medal zdobyła Weronika Wądrzyk (+0,67 sek.).

W tym samym dniu w ramach kombinacji alpejskiej rozegrano slalom (1 przejazd), który w dopełnieniu z super gigantem tworzyło kombinację alpejską. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Weronika Wądrzyk, srebrny medal zobyła Klaudia Muniak. Podium uzupełniła Kinga Bała. Czwarte miejsce zajęła Hanna Nawalaniec.


Wśród juniorów młodszych nie było mocnego na Kazimierza Ziółkowskiego, który wygrał supergigant,  drugi Szymon Rojek (KS SportUp). Trzecie miejsce i kolejny medal zdobył Karol Zawada z Team MB Szczyrk.. 

W kombinacji alpejskiej nie było zaskoczeń i znów triumfował najlepszy we wtorkowym slalomie Kazimierz Ziółkowski. Drugie miejsce utrzymał Szymon Rojek (+1,04 sek.), a na trzecie awansował Jan Dubelski (KN Gondola Krynica), który wykręcił najlepszy czas w slalomie i do złota stracił 1,70 sekundy. Ponad sekundę więcej miał czwarty Maciej Staniek (KS BiegunSport).

Medaliści w supergigancie oraz kombinacji alpejskiej ?

?Medalistki OOM w supergigancie (01.03.2023)

?Klaudia Muniak - KS SportUp

?Anna Buńda - KS Firn

 ?Weronika Wądrzyk - UKS MitanSKI

?Medalistki OOM w kombinacji alpejskiej (01.03.2023)

?Weronika Wądrzyk - UKS MitanSKI

?Klaudia Muniak - KS SportUp

?Kinga Bała - UKS MitanSKI

?Medaliści OOM w supergigancie (01.03.2023)

?Kazimierz Ziółkowski - UKN Laworta Ustrzyki Dolne

?Szymon Rojek - KS SportUp

?Karol Zawada - Team MB Szczyrk

?Medaliści OOM w kombinacji alpejskiej (01.03.2023)

?Kazimierz Ziółkowski - UKN Laworta Ustrzyki Dolne

?Szymon Rojek - KS SportUp

?Jan Dubelski - KN Gondola Krynica

 

KOMUNIKAT 28.02.2023 - slalom:

Zawodnik Ukn Laworta Ustrzyki Dolne - KAZIMIERZ ZIÓŁKOWSKI zdobył złoty medal wśród juniorów młodszych podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - PODKARPACKIE 2023 (najważniejszej imprezy dla młodzieży w Polsce).

GRATULACJE DLA ZAWODNIKA I TRENERA

Wśród dziewczyn najlepiej z naszych zawodniczek zjechała Pola Kądziołka zajmując 8 - punktowane miejsce.

Medalistki OOM w slalomie (28.02.2023)

?Weronika Wądrzyk - UKS MitanSKI

?Kinga Bała - UKS MitanSKI

 ?Anna Buńda - KS Firn

Medaliści OOM w slalomie

?Kazimierz Ziółkowski - UKN Laworta Ustrzyki Dolne

?Karol Zawada - Team MB Szczyrk

?Jan Dubelski - KN Gondola Krynica

Dodatkowo informujemy:

Pierwszą konkurencją XXIX Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży w narciarstwie alpejskiej w kategorii juniorów młodszych był slalom. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Weronika Wądrzyk (UKS MitanSKI), która wyprzedziła swoją klubową koleżankę Kingę Bałę. Brązowy medal przypadł Annie Buńda z KS Firn. Czwarte ex aequo zajęły Aniela Wójciak (KS Tatra SkiAcademy) i Zofia Sarzyńska (KS SportUp). W konkurencji tej dominowały zawodniczki z województwa Małopolskiego - 7 kolejnych pozycji zajęły zawodniczki z tego województwa.

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne). Kazimierz pokonał Karola Zawadę (Team MB Szczyrk) oraz zawodnika KN Gondola Krynica Jana Dubelskiego. Czwarty był Maksymilian Sowa KN Gondola a piąty Maciej Staniek (KS Biegun Sport).

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dla Juniorów Młodszych odbyła się na stokach Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. Rozegranie XXIX OOM alpejczyków planowano na stoku Kamiennej Laworty w Ustrzykach Dolnych ale bardzo obfite opady deszczu, na kilka dni przed rozpoczęciem Olimiady, nie dawały pewności na bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Rywalizację alpejczyków przeniesiono do Krynicy, gdzie na stoku położonym na wysokości 705 m npm (meta) - 1000 m npm (start) zawody przeprowadzono z powodzeniem.

 

KOMUNIKAT 27.02.2023: 

 W Krynicy w ramach  XXIX OOM - Podkarpackie 2023 rozpoczęla się rywalizacja alpejczyków.

Delegatem technicznym PZN zawodów jest p. Jerzy Piszczek, natomiast kierownikiem zawodów p. Bartłomiej Kądziołka.

Zawody te mialy się odbyć na stoku Kamiennej Laworty w Ustrzykach Dolnych, ale obfite opady deszczu przez ostanie dni pogorszyły warunki śniegowe, dlatego też przeniesiono zawody alpejczyków do Krynicy.

biegi

BIEGI NARCIARSKIE

Wyniki 6-7.03.2023




 

(uaktywnij poniższy link  czytaj więcej)



 alp


NARCIARSTWO ALPEJSKIE

JUNIORZY

PROGRAM
konkurencji w narciarstwie alpejskim w ramach OOM Podkarpackie 2023
Szczawnica / Szczyrk, 17-24.03.2023

 

SZCZAWNICA
17.03.2023r. - slalom gigant
18.03.2023r. - slalom

SZCZYRK
23.03.2023 – super gigant
24.03.2023 – kombinacja alpejska

KONTAKT

Koordynator sportu: Bartłomiej Kądziołka – tel. 607 050 001,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

JUNIORZY MŁODSI

Łącznie reprezentanci województwa podkarpackiego w kategorii juniorów młodszych zdobyli 4 medale (3 złote i 1 srebrny). W tej klasyfikacji zajęłi II miejsce za województwem małopolskim.

W klasyfikacji punktowej w. podkarpackie zajęło III miejsce (34 pkt), wyprzediły nas województwa: małopolskie (246 pkt)  oraz śląskie (90 pkt).

W klasyfikacji klubowej UKN Laworta Ustrzyki Dolne zajął V miejsce. Laworta wprzedziła 19 klubów, natomiast  naszych zawodników wyprzedzili alpejczycy z TEAM MB Szczyrk - 41 pkt, UKS MitanSKI - 40 pkt, KS SportUp - 39 pkt i KN Godnola krynica 35 pkt.

 

KOMUNIKAT 2.03.2023 - slalom gigant

Wsród dziewcząt zwyciężła reprezentantka KS Frajda Zakopane Zofia Nawalaniec, UKS MitanSKI. druga Alicja Zaczyk (Sudetia Ski Team) a trzecia Weronika Wądrzyk dla, której był to  czwarty medal na tegorocznej imprezie. Wcześniej zwyciężyła w slalomie i kombinacji alpejski oraz zdobyła brąz w supergigancie.

Wśród chłopców I miejsce zajął Karol Zawada - Team MB Szczyrk, drugie Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne), a trzecie Maksymilian Kawiorski również Team MB Szczyrk.

 

Ponadto: 

  Klasyfikacja medalowa    
M-ce Województwo Medale złote srebrne brązowe
1 Małopolskie 14 4 5 5
2 Podkarpackie 4 3 1 0
3 Śląskie 4 1 1 2
4 Dolnośląskie 1 0 1 0
5 Mazowieckie 0 0 0 0

 

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZKA XXIX OOM
     
M-ce Województwo RAZEM
1 Małopolskie 246
2 Śląskie 90
3 Podkarpackie 34
4 Dolnośląskie 33
5 Mazowieckie 5

 

  KLASYFIKACJA KLUBOWA XXIX OOM
M-ce Klub Razem
1 TEAM MB Szczyrk 41
2 UKS MitanSKI 40
3 KS SportUp 39
4 KN GONDOLA KRYNICA 35
5 UKN Laworta Ustrzyki Dolne 34
6 KS BESKIDY 27
7 KS FRAJDA ZAKOPANE 21
8 SUDETIA SKI TEAM 21
9 KS Tatra SkiAcademy 17
10 Klub Sportowy LIVE 15
11 KS BiegunSport 14
12 Rusiński Ski-Max 14
13 KS FIRN 13
14 KS SKIVEGAS STANEK 12
15 PIRAMIDION SKI CLUB 8
16 AMS RYSKALSKI 8
17 AZS ZAKOPANE 8
18 KRAKOWSKIE STOWARZYSZENIE NARC 8
19 Sport Szok 7
20 ADVENTURE SKI TEAM 7
21 KS NARCIARNIA NOWY SĄCZ 6
22 Warszawski Klub Narciarski 5
23 UKS 28 KIELCE 3
24 KS TANI RABKA ZDRÓJ 3



 

KOMUNIKAT 1.03.2023 - super gigant i kombinacja alpejska:

W drugim dniu Olimiady rywalizacja rozpoczęła się od supergiganta dziewcząt. W nim zwyciężyła Klaudia Muniak, która jednocześnie została mistrzynią Polski. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Buńda (KS Firn). Brązowy medal zdobyła Weronika Wądrzyk (+0,67 sek.).

W tym samym dniu w ramach kombinacji alpejskiej rozegrano slalom (1 przejazd), który w dopełnieniu z super gigantem tworzyło kombinację alpejską. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Weronika Wądrzyk, srebrny medal zobyła Klaudia Muniak. Podium uzupełniła Kinga Bała. Czwarte miejsce zajęła Hanna Nawalaniec.


Wśród juniorów młodszych nie było mocnego na Kazimierza Ziółkowskiego, który wygrał supergigant,  drugi Szymon Rojek (KS SportUp). Trzecie miejsce i kolejny medal zdobył Karol Zawada z Team MB Szczyrk.. 

W kombinacji alpejskiej nie było zaskoczeń i znów triumfował najlepszy we wtorkowym slalomie Kazimierz Ziółkowski. Drugie miejsce utrzymał Szymon Rojek (+1,04 sek.), a na trzecie awansował Jan Dubelski (KN Gondola Krynica), który wykręcił najlepszy czas w slalomie i do złota stracił 1,70 sekundy. Ponad sekundę więcej miał czwarty Maciej Staniek (KS BiegunSport).

Medaliści w supergigancie oraz kombinacji alpejskiej ?
?Medalistki OOM w supergigancie (01.03.2023)
?Klaudia Muniak - KS SportUp
?Anna Buńda - KS Firn
?Weronika Wądrzyk - UKS MitanSKI
?Medalistki OOM w kombinacji alpejskiej (01.03.2023)
?Weronika Wądrzyk - UKS MitanSKI
?Klaudia Muniak - KS SportUp
?Kinga Bała - UKS MitanSKI
?Medaliści OOM w supergigancie (01.03.2023)
?Kazimierz Ziółkowski - UKN Laworta Ustrzyki Dolne
?Szymon Rojek - KS SportUp
?Karol Zawada - Team MB Szczyrk
?Medaliści OOM w kombinacji alpejskiej (01.03.2023)
?Kazimierz Ziółkowski - UKN Laworta Ustrzyki Dolne
?Szymon Rojek - KS SportUp
?Jan Dubelski - KN Gondola Krynica

 



KOMUNIKAT 28.02.2023 - slalom:

Zawodnik Ukn Laworta Ustrzyki Dolne - KAZIMIERZ ZIÓŁKOWSKI zdobył złoty medal wśród juniorów młodszych podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - PODKARPACKIE 2023 (najważniejszej imprezy dla młodzieży w Polsce).
GRATULACJE DLA ZAWODNIKA I TRENERA
 
Wśród dziewczyn najlepiej z naszych zawodniczek zjechała Pola Kądziołka zajmując 8 - punktowane miejsce.
 
Medalistki OOM w slalomie (28.02.2023)
?Weronika Wądrzyk - UKS MitanSKI
?Kinga Bała - UKS MitanSKI
?Anna Buńda - KS Firn
 
Medaliści OOM w slalomie
?Kazimierz Ziółkowski - UKN Laworta Ustrzyki Dolne
?Karol Zawada - Team MB Szczyrk
?Jan Dubelski - KN Gondola Krynica

Dodatkowo informujemy:

Pierwszą konkurencją XXIX Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży w narciarstwie alpejskiej w kategorii juniorów młodszych był slalom. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Weronika Wądrzyk (UKS MitanSKI), która wyprzedziła swoją klubową koleżankę Kingę Bałę. Brązowy medal przypadł Annie Buńda z KS Firn. Czwarte ex aequo zajęły Aniela Wójciak (KS Tatra SkiAcademy) i Zofia Sarzyńska (KS SportUp). W konkurencji tej dominowały zawodniczki z województwa Małopolskiego - 7 kolejnych pozycji zajęły zawodniczki z tego województwa.

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne). Kazimierz pokonał Karola Zawadę (Team MB Szczyrk) oraz zawodnika KN Gondola Krynica Jana Dubelskiego. Czwarty był Maksymilian Sowa KN Gondola a piąty Maciej Staniek (KS Biegun Sport).

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dla Juniorów Młodszych odbyła się na stokach Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. Rozegranie XXIX OOM alpejczyków planowano na stoku Kamiennej Laworty w Ustrzykach Dolnych ale bardzo obfite opady deszczu, na kilka dni przed rozpoczęciem Olimiady, nie dawały pewności na bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Rywalizację alpejczyków przeniesiono do Krynicy, gdzie na stoku położonym na wysokości 705 m npm (meta) - 1000 m npm (start) zawody przeprowadzono z powodzeniem.



 

KOMUNIKAT 27.02.2023: 

 W Krynicy w ramach  XXIX OOM - Podkarpackie 2023 rozpoczęla się rywalizacja alpejczyków.

 

Delegatem technicznym PZN zawodów jest p. Jerzy Piszczek, natomiast kierownikiem zawodów p. Bartłomiej Kądziołka.

Zawody te mialy się odbyć na stoku Kamiennej Laworty w Ustrzykach Dolnych, ale obfite opady deszczu przez ostanie dni pogorszyły warunki śniegowe, dlatego też przeniesiono zawody alpejczyków do Krynicy.



biegi

BIEGI NARCIARSKIE

 

Wyniki 6-7.03.2023


Zawody OOM Podkarpackie 2023 w biegach narciarskich odbędą się w Wiśle Kubalonce

w dniach od 16.03 do 19.03.2023r.

PROGRAM

16.03.2023r. – Przyjazd uczestników, zakwaterowanie

             Recepcja OOM i Biuro Zawodów DW Potok

Dokumentację

Listy meldunkowe za I część i II część OOM z podpisami zawodników i trenerów Kierownicy ekip wojewódzkich składają w Biurze zawodów

  • godz.14-16 oficjalny trening ,
  • godz.17- 18.30 weryfikacja,  
  • godz.19 odprawa techniczna Kierowników ekip.

 

17.03 - sprint indywidualny styl C

godz. 9:00     -       kwalifikacje 

  • Juniorka młodsza            
  • Juniorka             
  • Junior  
  • Junior młodszy

godz. 13:00    -    finały

godz.19 odprawa techniczna Kierowników ekip.

18.03 – Sprint drużynowy styl F :

godz.9:00

  • Juniorka młodsza            
  • Juniorka              
  • Junior młodszy
  • Junior 

godz.13-14 dekoracja za pierwszą część OOM i drugą cześć OOM

godz. 19 odprawa techniczna Kierowników ekip.

19.03 –  Biegi długodystansowe

godz. 9:00

  • Juniorka - dystans 20 km 
  • Junior - dystans 20 km                 

godz. 11:00 Biegi łączone

  • Młodzieżowiec K - dystans 7,5 km C + 7,5 k F     
  • Młodzieżowiec M - dystans 15 km C + 15 km F     

Godz. 14:00

Zakończenie, dekoracja, klasyfikacje indywidualne, klubowe i wojewódzkie.    

KONTAKTY

Koordynator sportuRyszard Cybruch – tel. 694 177 995,  ryszard.cybruch[małpka]wp.pl

Delegat TechnicznyAdam Cieślar – tel. 694 148 173, cieslaradamo2[małpka]gmail.com


Komunikat: 

Wielkie Brawa  dla naszych zawodników ❗❗❗
Kolejne medale dla PODKARPACIA na Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Narciarstwie Biegowym - 2 medale brązowe.
  • Oliwia Buśko ?- Juniorka
  • Hubert Tomaszek ?- Junior młodszy
Podkarpacie reprezentowali również:
Juniorka młodsza
Martyna Fundanicz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 6️⃣ miejsce
Hanna Miszczak - MKS Halicz Ustrzyki Dolne -  8️⃣
 
Junior młodszy
Arkadiusz Mikulski - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 2️⃣0️⃣
Rafał Chmielowski - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 2️⃣3️⃣
 
Junior
Jarosław Ozga - MKS Halicz Ustrzyki Dolne 9️⃣
 
Juniorka
Kaja Kłodowska - MKS Halicz Ustrzyki Dolne  1️⃣1️⃣
Emilia Kwaśnik - MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1️⃣3️⃣

6 marca br. na trasach w Wiśle – Kubalonce podczas Pucharu Grupy Azoty odbyły się pierwsze konkurencje XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Narciarstwie Biegowym,

Reprezentanci PODKARPACIA zdobyli pierwsze MEDALE ???!!!!
❗❗Rewelacyjny występ zawodników klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne,   ❗❗
  • OLIWIA BUŚKO zdobyła brązowy medal w kategorii Juniorek  na dystansie 5 km - stylem klasycznym
  • HUBERT TOMASZEK  - srebrny medal w  kategorii Junior młodszy  stylem klasycznym na dystansie  7,5 km
  • galeria (seria najnowszych zdjęć) »
Podkarpacie również reprezentowali:
Junior młodszy
Arkadiusz Mikulski 1️⃣8️⃣
Rafał Chmielowski 2️⃣2️⃣
Juniorka młodsza
Martyna Fundanicz 9️⃣
Hanna Miszczak 1️⃣1️⃣
Junior
Jarosław Ozga 1️⃣0️⃣
Juniorka
Kaja Kłodowska 1️⃣2️⃣
Emilia Kwaśnik 1️⃣5️⃣
Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki ✊✊✊ za jutrzejsze starty !!!

Dekoracje zwycięzców w ramach OOM będą odbywać się podczas drugiej części OOM


Zwrot kosztów pobytu za udział na zawodach  6,7.03.2023r. w ramach OOM 2023r. będzie odbywał się według następujących zasad:

  1. Ekipa wojewódzka składa oryginały dokumentów meldunkowych do OOM z podpisami zawodników i trenerów.
  2. Kluby uczestniczące w zawodach PGA/OOM sporządzają listę zawodników według listy zakwalifikowanych do OOM.
  3. Następnie  biorą fakturę na Podkarpacką Federację Sportów i kierownik Ekipy zbiorczo przedkłada faktury Kierownikowi Biura Zawodów podczas drugiej części  OOM.
  4. Dane do Faktury: Podkarpacka Federacja Sportu , 35-011 Rzeszów, ul.Pułaskiego 13A, NIP 5170336581
  5. Po złożeniu w/w dokumentów  PFS pokryje koszty uczestnictwa w zawodach 6,7.03.2023r.


KOMUNIKAT:

Protokół

z przeglądu tras biegowych w związku z organizacją konkurencji w biegach narciarskich
w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
w Sportach Zimowych

                        Organizatorzy imprezy 19 lutego 2023r. dokonali lustracji tras:

  • trasa im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej,
  • trasa na górze Holica w Ustjanowej
  • trasa w Wołosatem i Mucznem.

           Na wszystkich tych trasach, po dwudniowych obfitych opadach deszczu, dodatniej temperaturze powietrza i bardzo silnym wietrze, warunki śniegowe drastycznie się pogorszyły i mając na uwadze bezpieczeństwo oraz zgodne NRS przeprowadzenie imprezy nie można podjąć ryzyka organizacji  zawodów.     

Bardzo istotnym elementem decyzji są również niekorzystne prognozy pogody (dalsze opady deszczu i dodatnie temperatury powietrza) w najbliższym okresie.

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski  w Ustrzykach Dolnych w imieniu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych informuje, że ze względu z ww. powodów zmuszeni jesteśmy przełożyć zaplanowane w terminie 20 – 26 luty br. konkurencje w biegach narciarskich.        Komitet organizacyjny o swojej decyzji poinformował Podkarpacką Federację Sportu – głównego organizatora Olimpiady, Burmistrza Ustrzyk Dolnych, Delegata Technicznego PZN, kierowników ekip wojewódzkich, Przewodniczącą Komisji Biegów PZN, Koordynatora biegów PZN oraz przedstawicieli zgłoszonych klubów narciarskich.

O nowym terminie poinformujemy natychmiast, gdy warunki śniegowe ulegną wystarczającej poprawie.

Protokół podpisali obecni na trasach:

  • Józef Szymbara – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
  • Ryszard Cybruch jr. – asystent Delegata Technicznego PZN
  • Ryszard Cybruch – koordynator konkurencji biegowych z ramienia PFS w Rzeszowie
  • Bogdan Kwaśnik – członek Komitetu Organizacyjnego
  • Wiesław Fundanicz – kierownik trasy
  • Krzysztof Lachowski – kierownik biura zawodów




  skoki

SKOKI I KOMBINACJA NORWESKA 

XXIX Ogólnopolska Olimiada Modzieży  - Podkarpackie 2023

 Zakończyły się zawody skoczków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Nasze województwo reprezentował: KRAWCZYK FILIP - ZKN "SOKÓŁ" ZAGÓRZ / Podkarpackie

Wyniki Filipa:

WYNIKI OFICJALNE - OTWARTY KONKURS SKOKÓW, KAT. JUNIOR MŁODSZY

KRAWCZYK FILIP - ZKN "SOKÓŁ" ZAGÓRZ / Podkarpackie 

  • K - Punkt 64 m
  • Hill Size 70 m
  • Miejsce - 20

WYNIKI OFICJALNE - OTWARTY KONKURS SKOKÓW, KAT. JUNIOR MŁODSZY

  • K - Punkt 95 m
  • Hill Size 105 m
  • Miejsce - 20

 

 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali:

Dzień 1 (23.02)

WYNIKI

Konkurs indywidualny HS 105

Junior młodszy

  1. Wiktor Szozda(WSS w Wiśle) – 255,0 pkt (100,5 m, 100,5 m)
  2. Klemens Joniak(LKS Poroniec Poronin) – 252,5 pkt (100,5 m, 100,0 m)
  3. Tymoteusz Amilkiewicz(KS AZS Zakopane) – 206,0 pkt (91,0 m, 89,5 m)
  4. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 202,5 pkt (90,5 m, 89,5 m)
  5. Mateusz Król (KS Eve-nement Zakopane) – 194,5 pkt (89,5 m, 87,0 m)
  6. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane) – 190,0 pkt (87,5 m, 87,0 m)

Junior

  1. Marcin Wróbel(KS AZS Zakopane) – 247,5 pkt (97,5 m, 101,5 m)
  2. Szymon Zapotoczny(KS Eve-nement Zakopane) – 207,0 pkt (89,0 m, 92,5 m)
  3. Jan Galica(KS Eve-nement Zakopane) – 202,0 pkt (89,5 m, 90,5 m)
  4. Miłosz Krzempek (WSS w Wiśle) – 195,0 pkt (88,5 m, 89,5 m)
  5. Grzegorz Mitręga (WSS w Wiśle) – 152,0 pkt (79,5 m, 79,0 m)
  6. Dawid Żlik (LKS Olimpia Goleszów) – 129,5 pkt (75,5 m, 75,0 m)

Juniorka

  1. Wiktoria Przybyła(SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 136,0 pkt (74,5 m, 77,0 m)
  2. Natalia Słowik(KS AZS Zakopane) – 126,5 pkt (75,0 m, 73,5 m)
  3. Sara Tajner(SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 102,5 pkt (68,5 m, 69,5 m)

 

Drugi dzień rywalizacji w ramach XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Skokach Narciarskich - zawody drużynowe.

Skoki narciarskie | Dzień 2 - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Dzień 2 (24.02)

WYNIKI

Konkurs drużynowy HS 105

Junior młodszy

  1. Małopolskie– 643,7
    • o Klemens Staszel (86,0 m | 86,0 m)
    • o Mateusz Król (88,5 m | 90,5 m)
    • o Klemens Joniak (101,0 m | 99,0 m)
  2. WSS w Wiśle– 574,7
    • o Tymoteusz Sikora (77,0 m | 78,0 m)
    • o Jakub Cieślar (85,0 m | 86,0 m)
    • o Wiktor Szozda (98,0 m | 99,0 m)
  3. AZS Zakopane– 530,0
    • o Mateusz Michniak (77,5 m | 76,5 m)
    • o Szymon Dubiel (89,0 m | 90,0 m)
    • o Tymoteusz Amilkiewicz (91,0 m | 92,5 m)

Junior

  1. Małopolskie– 698,7
    • o Jan Galica (97,0 m | 93,5 m)
    • o Szymon Zapotoczny (92,5 m | 96,5 m)
    • o Marcin Wróbel (97,5 m | 98,0 m)
  2. WSS w Wiśle– 353,5
    • o Jakub Wantulok 
    • o Miłosz Krzempek (85,5 m | 90,5 m)
    • o Grzegorz Mitręga (82,5 m | 81,0 m)
  3. LKS Olimpia Goleszów– 287,5
    • o Konrad Czul (56,5 m | 57,0 m)
    • o Mateusz Chraścina (70,5 m | 69,5)

 Indywidualny konkurs w ramach XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Skokach Narciarskich na skoczni HS 70.

Skoki narciarskie | Dzień 3 - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Dzień 3 (25.02)

WYNIKI

Konkurs indywidualny HS 70

Junior młodszy

  1. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin) – 258,3 pkt (73,5 m | 66,5 m)
  2. Wiktor Szozda (WSS w Wiśle) – 235,6 pkt (70,5 m | 62,5 m)
  3. Tymoteusz Amilkiewicz (KS AZS Zakopane) – 213,2 pkt (63,0 m, 60,5 m)
  4. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane) – 207,6 pkt (59,5 m, 62,0 m)
  5. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 202,5 pkt (90,5 m, 89,5 m)
  6. Jakub Cieślar (WSS w Wiśle) – 200,3 pkt (59,0 m | 61,0 m)

Junior

  1. Szymon Zapotoczny (KS Eve-nement Zakopane) – 242,7 pkt (70,5 m | 65,5 m)
  2. Marcin Wróbel (KS AZS Zakopane) – 228,6 pkt (61,5 m | 68,0 m)
  3. Miłosz Krzempek (WSS w Wiśle) – 215,4 pkt (65,0 m | 61,5 m)
  4. Jan Galica (KS Eve-nement Zakopane) – 200,7 pkt (62,5 m | 58,5 m)
  5. Grzegorz Mitręga (WSS w Wiśle) – 197,8 pkt (62,5 m | 57,5 m)
  6. Mateusz Chraścina (LKS Olimpia Goleszów) – 153,2 pkt (49,5 m | 54,5 m)

Juniorka

  1. Natalia Słowik (AZS Zakopane) – 147,8 pkt (49,5 m | 50,5 m)
  2. Sara Tajner (SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 140,2 pkt (50,5 m | 48,0 m)
  3. Wiktoria Przybyła (SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 135,6 pkt (45,5 m | 51,5 m)
  4. Julia Wolska (AZS Zakopane) – 92,5 pkt (43,0 m | 40,0 m)
  5. Marcelina Bełtowska (AZS Zakopane) – 75,5 pkt (37,0 m, 38,5 m)

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Województwo

Złoto

Srebro

Brąz

Suma

Małopolskie

6

4

4

14

Śląskie

2

4

4

10

Dolnośląskie

0

0

0

0

Kombinacja norweska - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Skoki na średniej skoczni HS105 oraz biegi na 7,5/10 km , to program pierwszego dnia zawodów kombinacji norweskiej w ramach
XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych.

Kombinacja norweska | Dzień 1 - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Dzień 1 (23.02)

WYNIKI

Junior

HS 105

  1. Grzegorz Mitręga (WSS w Wiśle) – 99,5 pkt (89,0 m)
  2. Miłosz Krzempek (WSS w Wiśle) – 95,0 pkt (87,5 m) – czas +0:18
  3. Bartłomiej Kuchta (LKS Poroniec Poronin) – 77,0 pkt (80,0 m) – czas +1:30
  4. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane) – 50,5 pkt (68,5 m) – czas +3:16

Bieg 10 km

  1. Grzegorz Mitręga(WSS w Wiśle)
  2. Miłosz Krzempek(WSS w Wiśle) +0:53,4
  3. Bartłomiej Kuchta(LKS Poroniec Poronin) +4:04,4
  4. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane) – nie ukończył

Junior młodszy

HS 105

  1. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 114,0 pkt (95,5 m)
  2. Szymon Dubiel (KS AZS Zakopane) – 102,5 pkt (90,5 m) – czas +0:46
  3. Jakub Cieślar (WSS w Wiśle) – 84,0 pkt (83,0 m) – czas +2:00
  4. Andrzej Waliczek (TS Wisła Zakopane) – 81,5 pkt (81,5 m) – czas +2:10
  5. Tymoteusz Sikora (WSS w Wiśle) – 80,5 pkt (81,5 m) – czas +2:14
  6. Szymon Jarończyk (TS Wisła Zakopane) – 78,0 pkt (81,0 m) – czas +2:24

Bieg 7,5 km

  1. Kacper Jarząbek(TS Wisła Zakopane) 
  2. Szymon Dubiel(KS AZS Zakopane) +1:30,0
  3. Andrzej Waliczek(TS Wisła Zakopane) +1:32,3
  4. Jakub Cieślar (WSS w Wiśle) +2:06,7
  5. Tymoteusz Sikora (WSS w Wiśle) +4:20,9
  6. Mikołaj Serwatowicz (TS Wisła Zakopane) +6:08,8

                                                                                    

Drugi dzień rywalizacji w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej to skoki na skoczni HS105 oraz biegi sprinterskie.

Kombinacja norweska | Dzień 2 - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Dzień 2 (24.02)

WYNIKI

Junior

HS 105

  1. Miłosz Krzempek (WSS w Wiśle) – 104,0 pkt
  2. Grzegorz Mitręga (WSS w Wiśle) – 87,5 pkt – czas +1:06
  3. Bartłomiej Kuchta (LKS Poroniec Poronin) – 79,5 pkt – czas +1:38
  4. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane) – 51,5 pkt – czas +3:30

Bieg 5 km

  1. Miłosz Krzempek (WSS w Wiśle)
  2. Grzegorz Mitręga (WSS w Wiśle) +1:10,1
  3. Bartłomiej Kuchta(LKS Poroniec Poronin) +2:21,8
  4. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane) +3:45,7

Junior młodszy

HS 105

  1. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 123,0 pkt
  2. Szymon Dubiel (KS AZS Zakopane) – 106,5 pkt – czas +0:52
  3. Andrzej Waliczek (TS Wisła Zakopane) – 94,5 pkt – czas +1:30
  4. Tymoteusz Sikora (WSS w Wiśle) – 86,5 pkt – czas +1:55
  5. Jakub Cieślar (WSS w Wiśle) – 80,0 pkt – czas +2:16
  6. Szymon Jarończyk (TS Wisła Zakopane) – 80,0 pkt – czas +2:16

Bieg 3,6 km

  1. Kacper Jarząbek(TS Wisła Zakopane) 
  2. Andrzej Waliczek(TS Wisła Zakopane) +0:41,8
  3. Szymon Dubiel(KS AZS Zakopane) +1:06,9
  4. Jakub Cieślar (WSS w Wiśle) +1:19,0
  5. Tymoteusz Sikora (WSS w Wiśle) +2:00,6
  6. Szymon Jarończyk (TS Wisła Zakopane) – czas +3:39,1

Ostatni dzień rywalizacji w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej to sprint drużynowy

Kombinacja norweska | Dzień 3 - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Dzień 3 (25.02)

WYNIKI

Junior

HS 70

  1. KS Ev-nement Zakopane (Galica, Zapotoczny) – 207,1 pkt
  2. WSS w Wiśle (Mitręga, Krzempek) – 185,1 pkt – czas +0:44
  3. TS Wisła Zakopane/LKS Poroniec Poronin (Cudzich, Kuchta) – 142,6 pkt – czas +2:09

Bieg 5 km

  1. WSS w Wiśle(Mitręga, Krzempek) 
  2. TS Wisła Zakopane/LKS Poroniec Poronin(Cudzich, Kuchta) +2:02,2
  3. KS Eve-nement Zakopane(Galica, Zapotoczny) +7:47,4

Junior młodszy

HS 70

  1. TS Wisła Zakopane (Waliczek, Jarząbek) – 199,6 pkt
  2. KS Ev-nement Zakopane (Król, Staszel) – 199,3 pkt – czas +0:01
  3. WSS w Wiśle (Sikora, Cieślar) – 185,8 pkt – czas +0:28
  4. KS AZS Zakopane (Dubiel, Amilkiewicz) – 178,5 pkt – czas +0:42
  5. KS AZS Zakopane (Serwatowicz, Jarończyk) – 151,0 pkt – czas +1:37

Bieg 3,6 km

  1. TS Wisła Zakopane(Waliczek, Jarząbek)
  2. WSS w Wiśle(Sikora, Cieślar) +0:58,4
  3. KS AZS Zakopane(Dubiel, Amilkiewicz) +4:34,2
  4. KS AZS Zakopane (Serwatowicz, Jarończyk) +4:35,0
  5. KS Eve-nement Zakopane (Król, Staszel) +8:18,3

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Województwo

Złoto

Srebro

Brąz

Suma

Małopolskie

3

3

6

12

Śląskie

3

3

0

6

 

Klasyfikacja punktowa - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Klasyfikacja punktowa XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2023.

Miejsce

Województwo

SSM*

1.

Dolnośląskie

599,33

2.

Małopolskie

373,50

3.

Łódzkie

351,00

4.

Śląskie

306,67

5.

Mazowieckie

249,00

6.

Podkarpackie

61,83

7.

Pomorskie

35,50

8.

Opolskie

32,00

9.

Warmińsko-Mazurskie

24,00

10.

Kujawsko-Pomorskie

13,00

11.

Wielkopolskie

11,00

*punktacja nieoficjalna

Klasyfikacja punktowa z dnia 02.03.2023 r. po zakończeniu konkurencji:

Klasyfikacja medalowa - Podkarpackie - przestrzeń otwarta

Klasyfikacja medalowa XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2023.

Miejsce

Województwo

Złoto

Srebro

Brąz

Suma

1.

Małopolskie

25

14

16

55

2.

Podlaskie

19

11

8

38

3.

Dolnośląskie

15

27

13

55

4.

Mazowieckie

15

13

14

42

5.

Łódzkie

10

10

11

31

6.

Śląskie

8

9

12

29

7.

Warmińsko-Mazurskie

2

8

4

14

8.

Wielkopolskie

2

0

0

2

9.

Pomorskie

1

2

10

13

10.

Lubuskie

1

1

3

5

11.

Opolskie

1

1

2

4

12.

Kujawsko-Pomorskie

1

1

1

3

13.

Podkarpackie

0

2

3

5

Klasyfikacja medalowa z dnia 6.03.2023r. po zakończeniu konkurencji:



Aktualności:  Przypomnienie: listy meldunkowe powinny być podpisane przez zawodników i pozostałych zameldowanych.


 


Harmonogram wszystkich konkurencji:


HO 04012023 harmonogram


 pikto biegi

  

Biegi narciarskie

Zmagania olimpiadowe 20 lutego 2023 na trasie biegowej im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej rozpoczną biegacze  narciarscy.

 

trasy Ustrzyki Dolne - Ustjanowa

 

 

PLIKI DO POBRANIA

• Zgłoszenie reprezentacji i lista meldunkowa (plik xlsx, 83KB)

Przypomnienie: listy meldunkowe powinny być podpisane przez zawodników i pozostałych zameldowanych.


• Oświadczenie RODO (plik DOCX, 26KB)


biuro zawodów ul. Kopernika 1 w Ustrzykach Dolnych
            (sala konferencyjna Urzędu Miejskiego)

W biurze zawodów znajduje się punkt recepcyjny oraz weryfikacja zawodników,  informacja o noclegach

Dane kontaktowe:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 13 493 95 02
k.: 602 324 019

http://www.pozn.eu

Kierownik biura zawodów: Krzysztof Lachowski

Tel. 602 324 019


Program Zawodów: 

I dzień - 20.02   

Przyjazd ekip -  do godz. 14:00

trening oficjalny  - godz. 14:00-16:00
Weryfikacja zawodników - godz. 17:00-18:30
Odprawa techniczna kierowników ekip - godz. 18:30

Sala konferencyjna - Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, ul. Kopernika 1

II dzień - 21.02  bieg styl C (start interwałowy)  planowany czas startu
Juniorka młodsza 5 km  - godz. 09:00
Juniorka 5 km - godz. 09:20
Junior 10 km  - godz. 09:40
Junior młodszy 7,5 km - godz. 10:10
Dekoracja kwiatowa   - 30 min po zakończeniu biegu

III dzień- 22.02  bieg sprint indywidualny styl C - dystans 1,3 km             

kwalifikacje  - godz. 9:00           

Juniorka młodsza            
Juniorka             
Junior  
Junior młodszy

finały - godz. 13:00
Dekoracja kwiatowa  - 30 min po zakończeniu biegu

Odprawa techniczna kierowników ekip - losowanie  biegi dystansowe oraz sprinty drużynowe - godz. 17:00
Urząd Miejski Ustrzyki Dolne

IV dzień- 23.02  bieg  indywidualny styl F start wspólny (masstart)         

Juniorka młodsza - dystans 7,5 km  -  godz. 9:00
Juniorka - dystans 10 km - godz. 9:30
Junior młodszy - dystans 10 km -  godz. 10:30
Junior - dystans 15 km  - godz. 11:15
Dekoracja kwiatowa  - 30 min po zakończeniu biegu

 Zakończenie, dekoracja po III dniach zawodów godz. 16:00 UDK Ustrzyki Dolne, ul. 29 Listopada 31

V dzień - 24.02   Dzień Wolny - trening oficjalny - godz.10:00-12:00

VI dzień - 25.02  Sprinty drużynowe  - godz.9:00

VII dzień- 26.02 Biegi długodystansowe

Juniorka - dystans 20 km - godz. 9:00
Junior - dystans 20 km                 

Dekoracja kwiatowa  - 30 min po zakończeniu biegu

Biegi łączone -  godz. 11:00

Młodzieżowiec K - dystans 7,5 km C + 7,5 k F     
Młodzieżowiec M dystans 15 km C + 15 km F     

Dekoracja kwiatowa   - 30 min po zakończeniu biegu

Zakończenie, dekoracja, klasyfikacje indywidualne, klubowe i wojewódzkie   -  godz. 16:00

UDK Ustrzyki Dolne, ul. 29 Listopada 31


pikto alp

Narciarstwo alpejskie

Alpejczycy swoje konkurencje rozpoczną 26 lutego  w kategorii juniorów młodszych. Zakończą 1 marca br.

Natomiast juniorzy rywalizować będą od 1  do 4 marca br.

Program XXIX OOM narciarstwo alpejskie;

Juniorzy młodsi

 

  • 26.02 -przyjazd uczestników junior młodszy
  • 27.02 - Super gigant, super kombinacja. godz 8-14. ( Laworta)
  • 28.02. Slalom Gigant ( Laworta)
  • 1.03. Slalom ( Wańkowa) Wyjazd uczestników

Juniorzy:

  • 1.03. Przyjazd uczestników junior.
  • 2.03. Slalom (FIS) Wańkowa
  • 3.03. Slalom gigant (fis) Laworta
  • 4.03 slalom Gigant (fis) , dwubój slalomowy - dodatkowy przejazd slalomu. Laworta. Wyjazd uczestników.

Zgodnie z ustaleniami w kategorii junior młodszy rozgrywamy 4 konkurencje: Super Gigant, super kombinacja, slalom gigant, slalom.

W kategorii junior rozgrywamy 3 konkurencje: Slalom gigant, slalom, oraz dwubój slalomowy, natomiast supergigant, ze względu na brak homologacji FIS dla tej kategorii na tą konkurencje, zostanie rozegrany przy Mistrzostwach Polski Seniorów 24.03 w Szczyrku. 


 

  

 

PODKARPACKIE 2023
 
WYNIKI OFICJALNE - OTWARTY KONKURS SKOKÓW, KAT. JUNIOR MŁODSZY
K - Punkt 64 m
Hill Size 70 m
Miejsce - 20
 
KRAWCZYK FILIP - ZKN "SOKÓŁ" ZAGÓRZ / Podkarpackie 
 
WYNIKI OFICJALNE - OTWARTY KONKURS SKOKÓW, KAT. JUNIOR MŁODSZY
K - Punkt 95 m
Hill Size 105 m
Miejsce - 20
KRAWCZYK FILIP - ZKN "SOKÓŁ" ZAGÓRZ / Podkarpackie 

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy OSiR w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administracja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
665495
2024 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates