Zgrupowanie kadry alpejczyków w Gniewinie

Utworzono: wtorek, 29 August 2017 06:32

1942659151W dniach 18-27 sierpnia br. w ośrodku sportowym w Gniewinie odbył się obóz szkoleniowy  24 najlepszych alpejczyków w Polsce w kategorii Juniorów  C i Juniorów B.

Ośrodek w Gniewinie znany jest, między innymi,  z pobytu w nim reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2014 w Polsce.

W tym 10-cio dniowym intensywnym treningu uczestniczyło 13 chłopców i 11 dziewcząt wytypowanych na podstawie rankingu Mlodzieżowego Pucharu Polski w sezonie 2016-2017.

Kierownikiem obozu był Bartłomiej Kądziołka - członek Komisji Zjazdów PZN a także trener UKN Laworta Ustrzyki Dolne oraz Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Oprócz p. Bartka zajęcia treningowe prowadziło jeszcze 3 trenerów.449291767

W zgrupowaniu tym uczestniczyły dwie ustrzyckie alpejski: Oliwia Kądziołka (juniorka C) oraz Helena Karabanowska (juniorka B).

Należy przypomnieć, że większość pracy szkoleniowej alpejczyków wykonują trenerzy klubowi, dlatego założeniem tego obozu szkoleniowego było podtrzymanie ogólnej sprawności na określonym poziomie oraz przede wszystkim integracja narciarskiej młodzieży - wyjaśnia Bartłomiej Kądziołka. - Możemy stwierdzić po tych wszystkich zajęciach, które tutaj wykonano, że pomysł organizacji tego zgrupowania był trafiony w „10”. Fajnie i bardzo szybko to zagrało - dodaje. 

Podczas zgrupowania na zawodników czekały także różne atrakcje, m.in. wykład na temat zdrowego odżywiania sportowców, badania pod okiem pani dietetyk oraz zwiedzanie Gdańska. - W sporcie ważna jest regeneracja, a nie tylko mocny trening. Zresztą tak jak powiedziałem wcześniej, w trakcie tego obozu nastawiamy się w głównej mierze na podtrzymanie ogólnej sprawności zawodników oraz na integrację grupy. Wiadomo, że młodzież jest w takim a nie innym okresie, dlatego dbamy również o edukację. W czwartek byliśmy na wycieczce w Gdańsku. Mieliśmy okazję zwiedzić to miasto i udać się muzeum drugiej wojny światowej oraz do muzeum techniki. Oprócz tego udało nam się pojeździć na nartach wodnych, a w piątek czeka nas jeszcze spływ kajakowy. Także atrakcji jak na 10-dniowy obóz jest naprawdę dość dużo - podsumowuje Kądziołka.

Pozostałe informacje:

 

Fotorelacje:

 

Źródło: Anna Karczewska / PZN

 

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy OSiR w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administracja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
676874
2024 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates