Mistrzostwa Polski w Biegach Anglosaskich, III Górski Bieg Ekologiczny; Ustrzyki Dolne -14.04.2018

Utworzono: niedziela, 15, April 2018 06:45

IMG 019314 kwietnia br. przy słonecznej pogodzie na trasach wyznaczonych na stokach Laworty w Ustrzykach Dolnych odbyły sie Mistrzostwa Polski w biegach anglosaskich i zarazem III Górski Bieg Ekologiczny. Łącznie w biegu wystatowało 338 zawodników, a ukończyło 332 zawodników i zawodniczek z 93 klubów i miejscowości. 5 zawodników i 1 zawodniczka wyruszyli na trasę 10 km, ale nie dobiegli do mety.

W zawodach dzieci i juniorów uczestniczyli reprezentanci 10 województw.

Nad sportową częścią zawodów czuwał Delegat PZLA - Andrzej Puchacz - przyjaciel Ustrzyk Dolnych.

Ustrzyckie środowisko sportowe imprezę tą organizowalo po raz 17-ty. 

Największy sukces z zawodników z naszego miasta odniosła Sabina Lizis - MKS Halicz Ustrzyki Dolne, która zwyciężyła i zdobyła tym samym Mistrzostwo Polski na dystansie 5 km w juniorkach młodszych (U18).

Bardzo wysokie miejsce - III, zajął MKS Halicz Ustrzyki Dolne w klasyfikacji klubowej.

26232998 1812185808813767 5293340074181921621 o 1

Prekursorzy biegów górskich w Polsce

Lata 80 Maraton Górski Bircza Przemyśl 32 km.
Faworyt w opasce nr. 17 Rysiu Krukar, pierwszy z lewej to ja (Wacek Katan), pierwszy od prawej Grzesiu Oleksyk

 

Ponadto informujemy, że do Mistrzostw Europy Seniorów i U20, Skopje, MAK, 1.07.2018 po ustrzyckich zawodach kwalifikują się 2 pierwsze osoby w kategorii seniorek i seniorów w mistrzostwach Polski w biegu anglosaskim pod warunkiem uzyskania czasu nie gorszego niż 7,5% od zwycięzców kategorii.
Dodatkowo mogą zostać zakwalifikowani trzeci senior i trzecia seniorka na podstawie wyników w innych biegach góskich w 2018 roku lub w mistrzostwach Polski w biegu anglosaskim, (Ustrzyki Dolne, 14.04.2018) pod warunkiem uzyskania czasu nie gorszego niż 7,5% od zwycięzców kategorii.
Kategorie U18 i U20 startują w tym samym biegu i do reprezentacji kwalifikują się 3 pierwsze osoby ze wspólnego biegu pod warunkiem uzyskania czasu nie gorszego niż 5% od zwycięzców wspólnego biegu.

 

 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali:

KLASYFIKACJA KLUBOWA

1 LKS Zorza Gdynia POM 28 15 18 4 60
2 Opoczno Sport Team ŁDZ 30 0 28 4 56
3 MKS Halicz Ustrzyki Dolne PKR 38 5 10 0 53
4 OTK Rzeźnik ŚL 1 9 28 0 38
5 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 18 19 0 0 37
6 KB Krościenko Wyżne PKR 20 8 18 0 37
7 LKS "Znicz" Biłgoraj LUB 13 17 0 0 30
8 UKS Czapla Białe Błota KPM 21 2 8 0 27
9 KS SPRINT Bielsko - Biała ŚL 0 6 0 17 23
10 Stal Nowa Dęba PKR 18 3 0 0 21

Klasyfikacja wojewódzka

1 PODKARPACKIE PKR 185
2 POMORSKIE POM 75
3 ŚLĄSKIE ŚL 70
4 ŁÓDZKIE ŁDZ 64
5 MAZOWIECKIE MAZ 47
6 LUBELSKIE LUB 30
7 KUJAWSKO-POMORSKIE KPM 27
8 ŚWIĘTOKRZYSKIE ŚWI 22
9 MAŁOPOLSKIE MŁP 17
10 OPOLSKIE OPO 7


DZIEWCZĘTA MŁODSZE ur. w 2007 i młodsi - 1,0 km, przewyższ.: +-45m
1 256 MOCARSKA Weronika 2007 LKS Zorza Gdynia POM 04:01 -- 10
2 244 ALBRYCHT Emilia 2007 KB Krościenko Wyżne PKR 04:02 +0:00 9
3 262 PODPORA Natalia 2007 LKS "Znicz" Biłgoraj LUB 04:02 +0:00 8

CHŁOPCY MŁODSI - ur. w 2007 i młodsze - 1,0 km, przewyższenie: +-45m
1 240 WEOSOŁOWSKI Emil 2007 UKS Czapla Białe Błota KPM 03:56 -- 10
2 220 LASOTA Maciej 2007 Opoczno Sport Team ŁDZ 04:00 +0:04 9
3 221 LISZEWSKI Szymon 2007 LKS Zorza Gdynia POM 04:01 +0:05 8

DZIEWCZĘTA STARSZE ur. w 2005-06 - 1,9 km, przewyższenie: +-110m
1 327 GALIŃSKA Eliza 2006 UKS Filipides Teresin MAZ 09:45 -- 10
2 353 STRZELCZYK Aleksandra 2006 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 10:36 +0:51 9
3 354 SUCH Lidia 2005 L-UKS "Burza" Rogi PKR 10:53 +1:08 8

CHŁOPCY STARSI ur. w 2005-06 - 1,9 km, przewyższenie: +-110m
1 298 PETRYOSYAN Artur 2005 Opoczno Sport Team ŁDZ 09:30 -- 10
2 303 SEREMAK Marcel 2005 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 09:58 +0:28 9
3 282 GANCARZ Mikołaj 2005 Opoczno Sport Team ŁDZ 10:06 +0:36 8

MŁODZICZKI U16 ur. w 2003-04 - 2,9 km, przewyższenie: +-210m
1 396 HAŁKA Oliwia 2004 LKS "Znicz" Biłgoraj LUB 14:34 -- III 10
2 420 SOT Aleksandra 2004 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 15:02 +0:28 III 9
3 395 HALK Ida 2003 LKS Zorza Gdynia POM 15:15 +0:41 III 8

MŁODZICY U16 (ur. w 2003-04 - 2,9 km, przewyższenie: +-210m)
1 381 STRZELCZYK Jakub 2003 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 13:07 -- III 10
2 374 KOŁODZIEJCZYK Łukasz 2003 OTK Rzeźnik ŚL 13:30 +0:23 III 9
3 370 GRYGOLEC Aleksander 2003 KB Krościenko Wyżne PKR 13:52 +0:45 III 8

JUNIORKI MŁODSZE U18 (ur. w 2000-01 - 5,0 km, przewyższenie: +-434)
1 106 LIZIS Sabina 2001 MKS Halicz Ustrzyki Dolne PKR 32:30 -- I 10
2 104 GAŁA Aleksandra 2001 OTK Rzeźnik ŚL 33:31 +1:01 II 9
3 117 WDÓWKA Julia 2001 Opoczno Sport Team ŁDZ 35:11 +2:41 8

JUNIORKI U20 - ur. w 1998-99 - 5,0 km, przewyższenie: +-434
1 122 GAŁA Katarzyna 2000 OTK Rzeźnik ŚL 32:49 -- I 10
2 126 SÓJKA Klaudia 1999 UKS Wiking Rychnowy POM 33:04 +0:15 II 9
3 125 PIERZCHAŁA Magdalena 1999 LKS Koluszki ŁDZ 35:13 +2:24 8

JUNIORZY MŁODSI U18 (ur. w 2000-01 - 5,0 km, przewyższenie: +-434)
1 136 GUŻKOWSKI Szymon 2001 KKB Mosir Krosno PKR 27:14 -- II 10
2 138 KIJOWSKI Dominik 2001 KB Krościenko Wyżne PKR 27:24 +0:10 II 9
3 131 BERNACIAK Bartosz 2001 LKB RUDNIK ŚWI 29:01 +1:47 III 8

JUNIORZY U20 - ur. w 1998-99 - 5,0 km, przewyższenie: +-434
1 153 KUBICA Marcin 1999 KS SPRINT Bielsko - Biała ŚL 26:16 -- I 10
2 160 SEMPER Mateusz 1999 MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC ŚL 27:01 +0:45 II 9
3 163 TWOREK Bartłomiej 1999 KKS Victoria Stalowa Wola PKR 27:09 +0:53 II 8


OPEN MĘŻCZYZN - DYSTANS 10 KM (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1 2 BODURKA Krzysztof 1990 Alpin Sport/AZS AWF Kraków 0:49:12 -- M
2 4 GORCZYCA Bartosz 1991 Salco Garmin Team 0:51:21 +02:09 I
3 64 LEPIARZ Sylwester 1993 LKB.RUDNIK 0:52:22 +03:10 I


OPEN KOBIET - DYSTANS 10 KM (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1 26 WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika 1986 SKB Kraśnik 0:59:51 -- M
2 36 WOSZCZEK Danuta 1978 UKS "OLIMP" KOZIENICE 1:00:42 +00:51 M
3 55 NIEWIEDZIAŁ Barbara 1981 LUKS-MGOKSiR Korfantów 1:01:16 +01:25 M

SENIORKI A (K1) ur. w 1998-89 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1 8 MENDECKA Michalina 1992 MOSiR Łaziska Górne/ 1 second team 1:04:35 0:00 I
2 13 WYWŁOKA Paulina 1990 Salco Garmin Team Wierzbna 1:04:39 +0:04 I
3 7 MAŚLOCH Patrycja 1992 SKB Kraśnik 1:08:55 +4:20

SENIORZY A (M1) ur. w 1998-89 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1 2 BODURKA Krzysztof 1990 Alpin Sport/AZS AWF Kraków 49:12 0:00 M
2 4 GORCZYCA Bartosz 1991 Salco Garmin Team 51:21 +2:09 I
3 64 LEPIARZ Sylwester 1993 LKB.RUDNIK 52:22 +3:10 I

SENIORKI B (K2) ur. w 1988-79 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1 26 WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika 1986 SKB Kraśnik 0:59:51 0:00 M
2 55 NIEWIEDZIAŁ Barbara 1981 LUKS-MGOKSiR Korfantów 1:01:16 +1:25 M
3 74 GOMOŁYSEK Kinga 1986 Matner Running Team 1:06:44 +6:53

SENIORZY B (M2) ur. w 1988-79 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1 46 SADOWSKI Robert 1985 LKS Zorza Gdynia 0:56:23 0:00
2 25 WĘGIEL Marcin 1988 Polwax Racing Team 1:01:59 +5:36
3 17 JAKUBIK Marcin 1984 PSG Krościenko 1:02:16 +5:53

WETERANKI A (K3) ur. w 1978-69 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1 36 WOSZCZEK Danuta 1978 UKS "OLIMP" KOZIENICE 1:00:42 0:00 M
2 421 BOLECHOWSKA Dominika 1975 Alpin Sport Team 1:10:44 +10:02
3 32 KULIK Ewa 1976 UKS "OLIMP" KOZIENICE 1:29:58 +29:16
4 44 ORŁOWSKA Beata 1970 Stalowowolski Klub Biegacza 1:44:37 +43:55

WETERANI A (M3) ur. w 1978-69 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)
1 425 KOSTERKIEWICZ Marcin 1977 Przemyśl 0:59:39 0:00
2 34 STAŃKO Paweł 1977 Bursy i Czorty 1:05:48 +6:09
3 79 KONIK Jacek 1975 bieszcazdki 1:10:30 +10:51

WETERANKI B (K4) ur. w 1968-59 -10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1 58 DOMISZEWSKA Maria 1966 MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1:08:16 0:00
2 322 ZATORSKA Izabela 1962 Alpin Sport Team 1:12:52 +4:36

WETERANI B (M4) ur. w 1968-59 -10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1 40 ULFIK Jerzy 1959 Długobiegacze 1:12:38 0:00
2 66 DUDEK Sylwester 1963 LKB.RUDNIK 1:14:35 +1:57
3 78 FIN-SZUMOWSKI Waldemar 1960 Przemyśl 1:23:38 +11:00

WETERANI C (M5) ur. w 1958-i st.-10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)
1 76 FARON Piotr 1949 Zalesie 1:16:19 0:00
2 83 JANAS Marian 1957 Baligród 1:26:51 +10:32
3 42 GAŁEK Andrzej 1955 Rudna Wielka 1:33:14 +16:55

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy ZSP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administacja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
192427
2018 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates