Oliwia Buśko w Młodzieżowej Kadrze Narodowej biegaczek narciarskich

Utworzono: piątek, 06 November 2020 08:28
OB Udane sezony 2019 - 2020  Oliwii Buśko zauważone zostały przez Polski Związek Narciarski czego efektem było jej powołanie, w maju 2020r.,  do Młodzieżowej Kadry Narodowej biegaczek narciarskich. Jej głównym trenerem kadrowym jest Jan Antolec, drugim trenerem Dawid Bril. Oliwia obecnie jest w trakcie intensywnych treningów, które odbywają się podczas licznych kadrowych zgrupowań w kraju i zagranicą. Przypomnijmy Oliwia jest również reprezentantką ustrzyckiego MKS Halicz i jak  oznajmiła biegi narciarskie są jej życiową pasją i będzie chciała ciężką pracą i wynikami potwierdzić, że miejsce w kadrze jej się w pełni należy.

Oliwia

Powołanie do kadry poprzedzone było szeregiem znaczących sukcesów. 

Zaczynając od października 2019 r.,  w Mistrzostwach Polski  - Pucharze Polski na nartorolkach w Ptaszkowej zdobyła srebrny medal.

Następnie w cyklu zawodów organizowanych w sezonie zimowym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich PUCHAR GRUPY AZOTY praktycznie nie schodziła z podium, co w rezultacie w rankingu końcowym dało jej 3 miejsce. Rywalizacja odbyła się na trasach w Mucznem, Ptaszkowej oraz dwukrotnie w Zakopanem. 

Na zakończenie sezonu Oliwia odniosła  wspaniałe wyniki  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2020, odbywającej się w dniach 18-22 lutego 2020 r. na trasach biegowych w Wiśle Kubalonce.

W tej najważniejszej dla młodych sportowców imprezie w Polsce zdobyła dwa brązowe medale (spint F oraz 5 km F). Dwukrotnie też Oliwia zajmowała 5 miejsca w konkurencjach: 7,5 k m C oraz w  team sprincie wraz Kają Kłodowską - koleżanką klubową.

 

Art. sporządzono na podstawie informacji przesłanej przez p. Ewę Buśko

Foto: źródło PZN

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy OSiR w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administracja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
672656
2024 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates