LOTOS Cup 2020 - 3 medale dla ZKN Sokół Zagórz

Utworzono: środa, 30 September 2020 08:22

Olivia Brenkus z trenerem Michaem Milczanowskim

W czwartek, 24 września 2020 roku na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku rozpoczęła się III letnia edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia najmłodsi uczestnicy Programu walczyli o medale LOTOS Cup w dwóch konkursach skoków narciarskich na obiekcie HS-44 oraz w zawodach w kombinacji norweskiej.

Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium stanęła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz.


Blisko 80 najmłodszych uczestników stanęło na starcie czwartkowych zawodów w Szczyrku. Emocji podczas rywalizacji zawodników i zawodniczek tego dnia nie zabrakło. W kategorii Dziewczynka pierwsze w karierze złote krążki wywalczyła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz, która dwukrotnie pewnie triumfowała w zawodach.

 

Foto: Olivia Brenkus z trenerem Michałem Milczanowskim

 

W kategorii Chłopiec dobrze spisali się pozostali reprezentanci zagórskiego klubu Franciszek Wojtas był 24 w pierwszym konkursie i 30 w drugim a Łukasz Hanus 45 i 51.

Tuż po ceremonii wręczenia nagród najlepszym skoczkom i skoczkiniom III letniej edycji LOTOS Cup w Szczyrku odbył się bieg do kombinacji norweskiej. W kategorii Dziewczynka srebrny medal wywalczyła Olivia Brenkus z Zagórza a w kategorii Chłopiec: Łukasz Hanus 30 miejsce i Franek Wojtas 34 miejsce.

W kolejnych dniach 25 września i 26 września rywalizowali starsi zawodnicy na skoczniach HS 77 i HS 104. Tutaj również skoczkowie z Zagórza zaprezentowali się bardzo dobrze. Filip Krawczyk w kategorii Młodzik na skoczni HS 77 zajął 35 miejsce w pierwszym dniu zawodów i 31 w drugim dniu. Natomiast na najwyższym obiekcie HS 104 reprezentujący barwy Sokoła Zagórz Dawid Kaszuba i Dawid Groszek w kategorii Senior zajmowali miejsca od 9 do 10 w obu konkursach.

To był kolejny tak udany występ skoczków narciarskich z Zagórza na oficjalnych zawodach Polskiego Związku Narciarskiego. Dla przypomnienia należy dodać, że jest to ostatni działający klub skoków narciarskich na Podkarpaciu. Zawodników na co dzień trenuje Michał Milczanowski – były skoczek, treningi odbywają się 3 razy w tygodniu na skoczniach przy ul. Leśnej w Zagórzu. Trener oraz zawodnicy starają się wspierać działalność klubu, założyli w tym celu zbiórkę na zakup potrzebnego busa klubowego, adres zrzutki to: https://zrzutka.pl/j26b9z

 

Informację przesłał: Jarosław Wojtas

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy OSiR w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administracja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
672722
2024 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates